Tereziánské lustry a jejich názvy

lustry-maria-tereziaDíky faktu, že se výrobou tereziánských svítidel zabývá několik renomovaných společností, tak se různí i názvy tereziánských svítidel. Na jaké názvy a označení tereziánských svítidel můžete narazit při prohlížení nabídek výrobců a prodejců? Podívejte se na nejčastěji používané názvy nebo i časté zkomoleniny názvů svítidel Marie Terezie vytvořených z různých jazyků.

Lustry Maria Terezia

Velmi častý název pro tereziánské svítidlo, používaný výrobci na severu čech, zejména v Jablonci nad Nisou, ve měste známem sklářskou tradicí po celém světě.

Lustry Marie Terezie

Asi nejvíce používané označení pro tereziánská svítidla.

ČTĚTE TAKÉ: Velký křišťálový lustr Marie

Maria Theresa Chandeliers

Název tereziánských svítidel přejatý z anglického názvu pro lustry (chandeliers) a anglického ekvivalentu jména císařovny Marie Terezie (Maria Theresa).

Maria Theresia Chandeliers

Toto označení pro tereziásnké lustry má svůj původ v němčině a je tedy oblíben zejména v Evropě.

Tereziánské lustry

Obecné označení pro lustry typické svým designem majícím původ v době panování císařovny Marie Terezie, podle které se svítidla jmenují.

ČTĚTE TAKÉ: Nechte se okouzlit tereziánskými lustry na Youtube

Křišťálové lustry Maria Terezia

Tereziánská svítidla jsou téměř vždy ověšena překrásnými křišťálovými nebo skleněnými ověsky a proto často tento přívlastek nosí i ve svém názvu Křišťálové lustry Marie Terezie.

Krom výše zmíněných označení pro tereziásnká svítidla naleznete jistě mnoho zkomolenin, například Mary Therese chandeliers.Vyznat se v názvech tereziánských lustrů a svítidel není zcela jednoduché a nejeden jazykovědec by si při správné kategorizaci mohl lámat svou učenou hlavu.