LED žárovka na lustrech Marie Terezie?

led-zarovky-candleLED žárovky pomalu, ale jistě, nahrazují používání klasických žárovek a to nejen v domácnostech, ale i u luxusního osvětlení, kterými jsou i lustry Marie Terezie. Velkou otázkou pro výrobce lustrů a svítidel nejen tereziánských byl celkový soulad LED žárovek s tereziánským designem. Jedná se zejména o tvar žárovky, který od doby vynálezu žárovek nahrazuje na lustru Marie Terezie původní svíčky, barevnou teplotu světla (barevnost světla žárovky) a samozřejmě svítivost (intenzitu světla, které žárovka vydává).

Díky rychlému rozvoji odvětví LED žárovek se výrobci rychle dopracovali do body, kdy bylo možné LED technologie pro tereziánský lustr používat. Tvar LED žárovky vpodstatě převzal tvar klasické žárovky ve tvaru svíčky (candle light bulb), byla vyvinuta LED technologie pro barevnou teplotu světla WARM WHITE (teplá bílá) a svítivost se vyrovnala původním cca 40W žárovkám.

LED technologie samozřejmě snížila nároky na příkon žárovky a přinesla tak více než desetinásobnou úsporu elektrické energie. Klasickou žárovku o příkonu 40 Wattů lze nahradit LED žárovkou s příkonem 3-4 Watty.

Používat LED žárovky na luxusních lustrech Marie Terezie?

Používání LED žárovek na lustrech Marie Terezie do tereziánského designu negativně nezasahuje, je naopak vhodné, zejména kvůli vysoké úspoře elektrické energie.

led-zarovka-svicka

Použití LED žárovek u luxusních lustrů, foto výrobce